Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je svinstvo, keď peniaze pre baníkov končia vo vreckách politikov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ale sme aj tak lepsi ako Nigeria.
 

Tak to sa ako obyvatelia

strednej Európy máme čím chváliť. Sme lepší /mžno/ ako nejaká banánová republika !
 
Hodnoť

Hlupost

Nechapem Juraj,preco si to neurobil?Na to rozhodnutie stacilo 6 mesiacov,a Ty si ich mal viac
 
Hodnoť

 

takze date trestne oznamenue ci co?
 
Hodnoť

Mozno ste nekradli

Ale kradnete teraz. Kradnete hlasy pravicovych volicov, ktore potom pripadnu ficovy. O com je strana SKOK. Kto o nej nieco vie? Na co nam je dalsia pravicova strana? Nie je to nahodou len ficova dalsia strategia ako rozbijat pravicu? Nieco ako strana TIP? Preco to robite? Preco radsej nehladate cestu ako pravicu zjednoti? Mozete byt akokolvek sikovny, vzdelany, chyba Vam charzizma, ktorou by ste mobilizovali pravicovych volicov. A ego samotne na to nestaci! Kto okrem Vasej rodiny, par znamych a par clenov Vasej strany vam da hlas?
 

bingo!

... presne tak, súčasné projekty TIP, SKOK, Šanca, SDKÚ-DS sú projekty na rozdrobenie hlasov v prospech prerozdelenia hlasov v parlamente v 2.skrutíniu. Spolu to je 5-8% hlasov, ktoré sa takto prerozdelia v prospech strán, ktoré sa dostanú do parlamentu. Samozrejme najviac získa víťaz volieb.
Veď nejaký ten projektík z eurofondov, či nepodstatná funkcia v nejakej inštitúcii kontrolovanej štátom sa oplatí posunúť majiteľom týchto strán...
 

Teodor Dlužanský,

presne toto je spôsob argumentácie, ktorý v minulosti používal Dzurinda a celé SDKÚ na likvidáciu akéhokoľvek konkurenta. Rátal totiž s tým, že ak nebude alternatíva, volič to nakoniec hodí do urny SDKÚ so škrípajúcimi zubami-veď predsa nechce aby jeho hlas prepadol. Nevyšlo mu to až v roku 2010...
A nad Vašou poslednou vetou sa môžem len pousmiať. Nikdy som nezarábal na štátnych zákazkach, žiadna z mojich firiem nerealizovala projekt z eurofondov. A už vonkoncom netúžim po nejakej nepodstatnej funkcii v štátnej inštitúcii. Zo súkromného podnikania (bez účasti štátu) mám dostatok zdrojov na to aby som nemusel do konca života pracovať.
 

pán Miškov,

nižšie píšete, citujem Vás: “ Nezaujímajú ma pravicové strany, a je mi úplne jedno ako dopadnú vo voľbách.“. Zaujímalo by ma, čo sa muselo udiať vo Vašej osobnosti a vo Vašom vnútre, keď ste sa takto negatívne vysporiadali so svojou minulosťou v koaličnej vláde a tým pádom zanevreli na veľa ľudí z toho obdobia? Mám tomu rozumieť tak, že nič pozitívne z tých časoch ste si nepreniesli do prítomnosti?
Tú skupinu voličov a sympatizantov, ktorá Vám generuje určité percento hlasov ako chcete zvýšiť? Komu chcete zobrať ďalších voličov?
Je zrozumiteľné, že viete zarábať peniaze. To je ok. No investovať osobné peniaze do politiky bez náležitej návratnosti dáva aký zmysel?
Predsa Vám je dnes jasné, že SKOK neprekročí 5%-nú hranicu. A teda ešte jasnejšie je, že tie hlasy strany SKOK prepadnú a prerozdelia sa medzi víťazov.
Ak chcete zobchodovať svoj volebný potenciál, tak s kým? Keď opäť Vás citujem: “Nezaujímajú ma pravicové strany, a je mi úplne jedno ako dopadnú vo voľbách.“
Pán Miškov, odišli ste zo SaS lebo ... Nevyšiel Vám projekt s Lipšicom, lebo... Teraz máte vlastnú stranu SKOK, lebo...
Pán Miškov, naozaj máte potrebu „mútiť“ slovenskú politickú scénu, keď čísla jasne hovoria, že o Váš projekt je nízky záujem medzi voličmi?
 

Pán Dlužanský,

jedinými skutočnými číslami sú volebné výsledky. To sú tvrdé dáta. Nie čísielka v prieskumoch, ktorých zväčša jedinou úlohou je manipulovať verejnú mienku žiadaným "smerom". Alebo inak. Povedali by ste niekedy pred troma rokmi, že prezidentom bude Kiska? Pred dvoma rokmi, že primátorom BA bude Nesrovnal. Alebo pred rokom, že starostom Starého Mesta BA bude Števčík. To je moja odpoveď. Vaše úvahy vychádzajú z minulosti, avšak z pohľadu budúcich udalostí nemajú o nič vyššiu validitu ako veštenie. Možno budete veľmi prekvapený, ako dopadnú voľby 2016.
 

áno, prekvapili

by ma volebné výsledky, ak by dopadli ako súčasné prieskumy. Ani ja im neverím :-)
Ak máte v rukáve žolíkov, ako oslabiť politických konkurentov, tak pozor na to, aby Vám neostali oči pre plač. Matovič je učebnicovým príkladom...
Áno, po voľbách si môžeme napísať/povedať čo to o "tvrdých dátach".
 

Pan Miskov,

vsetka cest za to, ze zo sukromnych penazi financujete stranu. V tom ste naozaj vynimocny, neviem, ci na Slovensku mate konkurenciu. "Stranu" TIP nepovazujem za stranu. Na druhej strane, vase vyjadrenie, ze jedinymi skutocnymi cislami su volebne vysledky , a nie cisielka v predvolebnych prieskumoch, vas diskredituje, pretoze vy naozaj verite, ze sa do parlamentu dostanete? Dobre, stavme sa, ze nie. Nie som nejaky majetny, ale o flasu dobreho alebo dobrej, sa s vami stavim. Cakam vas navrh. Som zo Zvolena.
 

 

A ešte odpoveď na Vašu trochu osobnejšiu otázku. Zaujíma Vás, čo sa vo mne udialo, v mojom vnútri? Prežil som obrovské sklamanie z toho, že slovenská politika nie je o žiadnych hodnotách (ani ľavicová, ani pravicová). Že cieľom väčšiny politikov nie je pomôcť ľuďom, ale iba sebe. Že pravicové strany nie sú ničím iným ako obyčajnými eseročkami svojich predsedov. A že väčšina politických lídrov sú sociopati, ktorí riešia iba sami seba, svoje ego. V tej chvíli máte v zásade dve možnosti. Vykašľať sa na celý verejný život a venovať sa ďalej iba zarábaniu peňazí, alebo si poviete, že sa nevzdáte a pokúsite sa vytvoriť priestor podľa seba, ostrovček pozitívnej deviácie, a získavať preň podporu ľudí. No, a keďže úplne bez peňazí to nejde, zoberiete časť svojich poctivo zarobených peňazí a založíte SKOK!. Ja som si vybral druhú možnosť. Pretože tá prvá je veľmi jednoduchá :)
 

ďakujem.

Sú tu pravidlá hry. Ktokoľvek (občan) chce kandidovať do slovenského parlamentu, potrebuje na to sprostredkovateľa - stranu, či hnutie. Súhlasím s Vami a zákon to jasne formuluje, že strany a hnutia sú subjekty, ktoré majú svoje IČO, DIČ, IČ DPH, štatutárov, atď. Sú to vlastne špecifické firmy, či "obchodné spoločnosti" so zrozumiteľným "predmetom podnikania". Tieto špecifické firmy majú svoje príjmy, výdaje, náklady a výnosy, zisk alebo stratu. ATĎ.
Ako občan, keď chcem kandidovať do parlamentu, či chcem, či nechcem, musím si nájsť na slovenskom trhu takúto špecifickú firmu, ktorá mi umožní kandidovať. Inak to nejde...
Vy ste sa rozhodli ísť vlastnou cestou, cez vlastnú "firmu" SKOK. Je to Vaše rozhodnutie a sú v tom najmä Vaše peniaze. To je sympatické a samozrejme akceptovateľné. Ďalšie zdroje, ktoré získate alebo chcete získať do Vášho projektu SKOK je len a len Vaša šikovnosť. Bez peňazí žiaden projekt, tobôž politický projekt neprežije. O tom bol môj úplne prvý príspevok. :-)
 

Pán Miškov - a prečo tu nechcete

vybudovať skutočnú DEMOKTACIU ??? To by nebola krásna méta ? Alebo nechápete že tu funguje čistá MANYkracia a vláda darebáctva akože zastupiteľov štand. polit. stránm (=mafií ?) za peniaze ľudí ale jasne PROTI ľudom ?
Veď tu žiadne nové/doterajšie voľby NIČ nezmenia. Ak sa nepodarí zaviesť PD (priamu/pravú demokraciu), pôjdeme len rýchlejšie "do ... Grécka". Vám to vyhovuje ? Ak áno, neodpovedajte - vsjo jásno.
 

Nezaujímajú ma pravicové strany,

a je mi úplne jedno ako dopadnú vo voľbách. SKOK je stredová občiansko-liberálna strana. A okrem toho, my sme si jedno spájanie (v dobrej viere) už vyskúšali a nedopadlo to dobre. Voľby sú súťaž, žiadna zo strán nevlastní hlasy voličov. Preto sa uchádzame ako o voličov takzvanej pravica, tak aj o voličov SMERU. A to nerobí žiadna z takzvaných pravicových strán. Ozaj, napadlo Vám prečo v 2010 bola možná vláda bez SMERU? Napríklad aj preto, že strana, ktorú som v roku 2009 spoluzakladal a vytvoril jej obraz vo voľbách 2010 získala takmer 30% bývalých voličov SMERU (takmer 4%). Čo myslíte, koľko bývalých voličov SMERU ju bude voliť v marci 2016? Áno, nula.
 

uz nech je po volbach

aby mohli vsetky jesitnicke strany co si myslia, ze maju na 5% a (niekto ich umelo tlaci do TA3, aby vzali dakomu hlasy) konecne niekam odskakat, nech uz je cim skor 6.marca rano a po tychto stranach viac pes nestekne
 

Neviem odklial mate data,

ale nejako mi to nesedi. Pisete, ze v roku 2010 strana SaS ziskala "takmer 30% byvalych volicov SMERu".
V roku 2006 volilo SMER (zdroj Wiki, ospravedlnujem sa, ale bol to najrychlejsi zdroj) 671 185 volicov. V roku 2010 to bolo (znovu podla WIKI) 880 111. Prosim vysvetlite mi, akych 30% byvalych volicov SMERu ste ziskali? A ako ste to odmerali?
Okrem toho ste sa chytili absolutnej nepodstanej veci v mojom prispevku - pravica. Nejde mi o pravicu, ide mi o spojenie proti SMERu. Vy nespajate, Vy rozbijate.
 
Hodnoť

 

miskov si zase prisvojuje zasluhy za nieco co neurobil alebo na co nemal dośah ...
cena doplatku stupa, lebo klesa cena elektriny ... celkove prijmy bane t.j. naklady na tazbu (a dosiahnute vynosy V SUCTE z predaja elektriny na trhu a z doplatku) su cca rovnake akurat pri nizkej cene elektriny na trhu treba viac dotovat bane cez TPS
cim samozrejme tuto zlodejinu neobhajujem, ale uvadzat cisla s konstatovanim ze za mna bol doplatok nizky a za fica vysoky (rozumej fico zvysuje cenu na doplatok) je demagogia
 
Hodnoť

Vazeny pan Miskov,

mate velmi uslachtilu ambiciu mat na nahrobku epitaf:
Mal som stastie, zil som stastny zivot.
Bolo by vsak ovela lepsie, keby ste len trochu poopravili svoj epitaf:
Mal som stastie, zil som cestny zivot.

A mohli by ste zacat ten cestny zivot tak, ze by ste v pokracovani Vasho clanku napisali, co vsetko Vy viete o cinnosti Ivana Katrinca, o Vasich stykoch s nim. Ze by ste ako aspirant na poziciu poslanca NR SR verejne prehlasili, ze ste ochotny vypovedat o vsetkom, co ste sa od Katrinca dozvedeli. Sqmozrejme, nie len to, co Vam povedal o Janosovi.
 

Dobrý večer,

so spomínaným pánom som sa nikdy nestretol, preto nerozumiem Vášmu komentáru.
 


Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 2 812
 2. Jozef Sitko: Ficov zákon o teple „okradol“ veľa domácností 2 189
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu! 1 664
 4. Mišo Šesták: Ako známy rómsky muzikant zhudobnil vypálenie Lučenca ruskou armádou 1 432
 5. Dominika Dongova: Kňaz, jeho slová a ja.. 1 343
 6. Martin Ondráš: Minister pochopil, že Agrokomplex patrí pod jeho rezort, výborne! 1 142
 7. INEKO: Rozbité vozovky sa dočkajú veľkých opráv 1 103
 8. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 794
 9. Adam Puškár: Obec Marianka varuje Stupavu pred výstavbou projektu Habánky 787
 10. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 722

Rebríčky článkov


 1. Naďa Mitanová: Neodoslané listy, pozabudnuté sny, záhrady zarastené burinou...
 2. Richard Gajarský: Šialené komentáre k článkom.
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu!
 4. Olívia Lacenová: Bitcoin si razí cestu nahor. Prekonal trojročné maximá
 5. Peter Biščo: Pán premiér, je nevyhnutné odložiť plienky a ...
 6. Nikola Ivanov: 10 častých chýb pri investovaní
 7. Peter Žiak: Mao-Tovič - za 9 mesiacov tam, kde Fico za 12 rokov ...
 8. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 9. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 10. Miriam Studeničová: Nepokoj duše


Už ste čítali?