Slovensko je OK! (alebo: Prečo som sa nezbláznil)

Autor: Juraj Miškov | 8.12.2014 o 17:00 | Karma článku: 12,98 | Prečítané:  4451x

Začnem takto. Nie som odkázaný na politiku a zarobil som si dosť peňazí podnikaním. Dosiahol som v podnikaní úspech a nehanbím sa zaň. Mal som niekoľko firiem, ktoré spolu zamestnávali viac ako dve stovky ľudí. A žiadna z nich nerobila biznis so štátom. Po vstupe do politiky som väčšinu mojich obchodných podielov vo firmách predal a venoval som sa už iba tomu, ako zlepšiť život ľudí na Slovensku. Nie som už nepopísaný list, ale ani mačka vo vreci. Dva roky vo vláde a s veľkou zodpovednosťou. Bez korupčných káuz a škandálov.

V živote som si splnil väčšinu snov. Zistil som, že viac peňazí, viac áut, jácht či iných luxusných statkov ma už šťastnejším neurobí. Väčšina ľudí však nemala toľko šťastia ako ja. Preto je mojou motiváciou vytvoriť také podmienky, aby spokojnosť a šťastie zažívalo viac ľudí ako dnes. Aby každý mohol slobodne žiť svoj šťastný príbeh. Tak, ako som ho mohol žiť aj ja. A viem, ako to urobiť.

Preto som sa rozhodol založiť stranu. Pretože sa nevzdávam. Život a podnikanie ma naučili, že jedna či dve prehraté bitky ešte neznamenajú, že treba mávať zo zákopu bielou zástavou. Sám to ale nedokážem. Nie som Chuck Norris, ani Bruce Willis. Som len jedným z mnohých. Uchádzam sa o vašu priazeň, dôveru a pomoc.

Chcem ponúknuť a premostiť moje možnosti so skúsenosťami všetkých občiansky aktívnych ľudí. Ľudí, ktorým rovnako záleží na tom, aby sa veci menili a zlepšovali. Verím tomu, že ľudia na Slovensku sú usilovní, pracovití a tvoriví. Ak dokázali vytvoriť lietajúce auto alebo plazmový vrták, dokážu zmeniť aj bežné veci tak, aby fungovali lepšie ako (ne)fungujú dnes.

Nechcem byť gazdom pravice a neverím na mesiášov. Chcem iba inšpirovať a motivovať k tomu, aby každý z nás prevzal svoj diel zodpovednosti za budúcnosť krajiny. Na Slovensku žijú tisíce, možno desaťtisíce ľudí, ktorí statočne žijú svoje úspešné príbehy vo svojom profesnom živote alebo vlastnej komunite. Bolo by nesmiernou škodou nevyužiť tento tvorivý potenciál pre lepší život nás všetkých.

Ponúkam priestor pre ľudí, ktorí už dokázali meniť svet. Sľubujem, že nebudem plytvať vlastnou energiou ani energiou ľudí, ktorí sa pridajú. Čas využijeme na prácu v prospech našej krajiny.

Každý sa môže stať zmenou, ktorú chce vidieť vo svete. Dnes stačí iba SKOK!

www.sk-ok.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Medirex v univerzitnej nemocnici skončí

Chcem, aby zdravotníci boli konfrontovaní s pohľadom iných na ich prácu,vraví šéf Univerzitnej nemocnice Bratislava JURAJ KOVÁCS.

DOMOV

Na Slovensku sú desiatky kryptofariem, ťažil aj Glváč

Hoci ministerstvo financií vydalo usmernenie, podnikateľom to nestačí.

SVET

Masový pochod žien v Berlíne proti migrantom. Ako to bolo naozaj

Organizátorka je z extrémistickej strany.


Už ste čítali?