Kampaň SMERU zaplatí každý, kto sa živí prácou.

Autor: Juraj Miškov | 28.10.2014 o 18:05 | Karma článku: 11,76 | Prečítané:  2264x

Iba jediný deň potom, ako sa vláde rozviazali ruky z pohľadu míňania štátneho rozpočtu, ohlásil  premiér „najsociálnejší krok“, dopravu vlakmi pre študentov a dôchodcov zadarmo. Nová metodika pre výpočet dlhu ho posunula pod úroveň 55 % a hneď polovica občanov dostala nádherne zabalený, avšak nie úplne voňajúci darček.

Diskriminácia kam oko dovidí

Pripomeňme, že tento krok Smer avizoval už na svojom letnom sneme, pričom medzi bodmi sociálneho balíčka je aj 50-percentná zľava pre ľudí, ktorí dochádzajú za prácou vlakom. Snaží sa tak Fico úplne zlikvidovať autobusovú dopravu? A čo ľudia, ktorí cestujú MHD, na bicykli, pešo? Hlavná otázka však je: kto to všetko zaplatí?

Odpoveď v podaní Smeru je tradične jednoduchá: (zlí) podnikatelia. A navyše všetky sociálne úľavy, nech sú čo ako potrebné, nakoniec zaplatíme všetci zo štátneho rozpočtu. A namiesto toho, aby ľavičiari využili jedinečnú (dokonca Radičovej zákonom pôvodne danú) možnosť znížiť DPH, v rámci svojho marketingu si vyberajú predovšetkým sebe naklonené voličské skupiny. Dôchodcovia už majú vianočné dôchodky, študentom sa zvýšila odpočítateľná položka na brigády, zamestnancom sa rapídne zdvihne minimálna mzda.

Jediný, „kto ostrúha“, budú živnostníci a právnické osoby. Od tých ide Smer v rámci novely zákona o dani z príjmov vytiahnuť cez 250 miliónov eur. Preto aj radujúci sa študenti by si mali dať pozor.  Dôvod je jednoduchý: ak by začali po škole podnikať, tento Ficov darček si pri neustále sa zvyšujúcich daniach a odvodoch preplatia niekoľkonásobne!!!

Za Ficov marketing tak zaplatíme milióny a to ešte avizoval, že sociálny balíček má prísť každý rok!! Brané z pohľadu podnikateľov – každý rok si ešte viac budú musieť zrejme utiahnuť opasky a pripraviť sa na financovanie smeráckej volebnej kampane.

Nejde len o dane...

Ďalším ohláseným bodom balíčka je zníženie cien plynu. To však opäť bude musieť niekto zaplatiť. A čo je ešte horšie, zahraničné obchodné komory už ohlásili, že Slovensko sa vďaka zvyšovaniu regulovanej zložky ceny elektriny stáva stále viac nekonkurencieschopným a pre investorov neatraktívnym.

Samotný regulačný úrad navyše sám priznal, že „...na obnoviteľných zdrojoch energií nezarába nikto, okrem ich prevádzkovateľov, respektíve majiteľov. Všetci odberatelia bez výnimky sa vlastne skladajú na ich podnikanie a zisky....“.

Áno, táto skupina podnikateľov, ktorá získala licencie práve za predošlej Ficovej vlády je onou vyvolenou ďalšou skupinou, ktorá sa dočkala „svojho darčeka“. To, že tým trpia výrobcovia a veľkí zamestnávatelia, už Fica netrápi...

Radšej (po SPP) ide kúpiť z výnosu za predaj akcií v Slovak Telekome podiel v Slovenských elektrárňach! Namiesto znižovania štátneho dlho tak „získame“ ďalší zadĺžený podnik, na ktorom budú môcť parazitovať Smeru blízky vyvolení. A dlh bude úspešne ďalej rásť, voliči obšťastnení danajskými darmi sa môžu načas radovať a tí, čo sa živia prácou budú platiť ako murovatí… Dúfajme, že len do roku 2016.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?