Biznismen Fico

Autor: Juraj Miškov | 13.12.2012 o 13:26 | (upravené 13.12.2012 o 14:05) Karma článku: 26,00 | Prečítané:  10485x

Dnes už takmer nikto nepochybuje o tom, že Robert Fico musí byť mizerný právnik, keď nevyhral ani jeden zo súdnych sporov, pri ktorých zastupoval Slovenskú republiku pred európskym súdom v Štrasburgu.

 Foto: Hospodárske noviny

Robert Fico sa však ukazuje byť veľmi schopný obchodník.

Kúpiť za 60 miliónov eur 49-percentný obchodný podiel v spoločnosti, ktorá už dva roky po sebe vykazuje stratu, pôsobí na liberalizovanom konkurenčnom trhu, kontinuálne stráca svoj trhový podiel a na nohe má uviazanú guľu v podobe politicky (z)regulovaných cien plynu pre domácnosti - na to musí mať investor čuch a intuíciu aspoň Warrena Buffetta.

Alebo...

Ponúka sa aj druhá možnosť. Nejde o dokonale premyslený systém vyplatenia 60-miliónovej obchodnej provízie za súhlas vlády s transakciou? Otázka nie je náhodná.

Spokojní budú (takmer) všetci. Zahraničný akcionár získa súhlas s prevodom akcií, zbaví sa stratovej spoločnosti a nezaplatí nič navyše. Štát zaplatí 60 miliónov eur. Suma bude vyplatená z podielu štátu na budúcej mimoriadnej dividende profitabilných dcérskych spoločností SPP a nie zo štátneho rozpočtu. To isto poteší ministra financií. Robert Fico zarobí „vlastnou hlavou" ďalších 60 miliónov eur. A volič SMERU nadšene zatlieska, že štát má konečne stopercentnú kontrolu nad cenami plynu a on dostal sľúbené istoty.

Kaziť to budú iba štrajkujúci učitelia, ktorí stále hľadajú odpoveď na otázku, prečo vláda pre nich nedokáže nájsť 60 miliónov eur na zvýšenie platov.

Také slovenské.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?